Filo Takip Programı Nedir?

Araç filo takip programı, neredeyse tüm araç filo süreçlerinin yönetilmesine katkı sunan teknolojik sistemlerdir. Çoğunlukla kurumsal işletmeler, filo araçlarının takibi ve süreçlerin yönetimi için bu tarz sistemleri tercih ederler. Filo takip programlarının bazı önemli özelliklerini ve işletmelere sunduğu avantajları birlikte inceleyelim.

Filo Takip Programının Avantajları Nelerdir?

Filo takip programı işletmeler için filo süreçlerinde kolaylık, verimlilik ve tasarruf sağlar. Hem zaman hem de finansal olarak sağlanan bu tasarrufla iş yükünün de hafiflediği söylenebilir. Filo takibi ile manuel olarak ilgilenmektense, süreçleri filo takip programı ile izlemek çalışanlara büyük kolaylık sağlar.

000000209_haber_sayfasi_03_alt_baslik_banner_11 (1) 000000209_haber_sayfasi_03_alt_baslik_banner_11 (1)

Yakıt Harcamalarınızı Daha İyi Yönetin

Listede ilk olarak yakıt verimliliğinizi ve yakıt harcamalarınızı doğru yönetmek gelir. Doğru yakıt yönetimi için, sürücülerinizin sürüş davranışlarını sistemsel olarak izlemelisiniz. İlgili raporlara göre de aşırı hızlanma ve aşırı rölantiden kaçınma gibi iyi sürüş davranışları sürücülere teşvik edilerek, sert ivmeleri ve sert durakları azaltılabilir. Bunu yapabilmek için de önce bunları tespit etmek gerekiyor. İşte tam da bu noktada filo takip programı şirketlere çözümler sunar.

000000211_haber_sayfasi_03_alt_baslik_banner_21 000000209_haber_sayfasi_03_alt_baslik_banner_11 (1)

Sürüş Davranış Analizi ve Skoru

Şirket açısından verimlilik sağlamasının yanında operasyon planlamada karar destek sistemi de oluşturur. Sürücülerin sürüş davranışlarının analiz edilmesiyle, araçların kullanım ömrünün artması sağlanır ve ikinci el değerleri korunur.

Zor Anlarda Filo Takip Programı

Sürücüleriniz bazen trafikte zor anlar yaşayabilir. Şirketler, çalışanlarının araçlarını takip edebildikleri ve anlık mesajlar geldiği için kaza sonrası sorunların çözülmesi için de müdahale daha hızlı başlatılabilir.

Zor durumda çözümlerin bulunması ve gerekli aksiyonların alınması çalışanlar için de bir aidiyet duygusu oluşmasını sağlar. Şirketi tarafından kendine tahsis edilen aracın güvenliğinin sağlanmış olması kendini iyi hissetmesine sebep olur.

Böyle anlarda yedek araç hizmeti veya bakım-onarım hizmeti de uzun zaman geçmeden aksiyon alınmasına katkıda bulunur. Böylece işin devamlılığı sağlanırken, kullanıcıların da konforlu bir şekilde işlerine devam etmesine yardımcı olunur.

Filo Takip Programının Şirkete Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Araç Filo Takip Programı sayesinde, şirket çalışanlarına tahsis ettiği bütün araçlara akıllı ekranlar üzerinden ulaşabilir ve bu sayede gerekli bütün verilere ulaşabilir. Filo yönetimi sayesinde periyodik olarak hazırlanan raporlarla gerektiğinde çalışanlarına araçları daha verimli kullanmaları için bildirimlerde bulunabilirler.

Zor durumda çözümlerin bulunması ve gerekli aksiyonların alınması çalışanlar için de bir aidiyet duygusu oluşmasını sağlar. Şirketi tarafından kendine tahsis edilen aracın güvenliğinin sağlanmış olması kendini iyi hissetmesine sebep olur.

• OBD (On-board Diagnostics) cihazı sayesinde doğrudan aracın sürüş bilgilerine ulaşabilirler.

• Araçların gerçek zamanlı lokasyon bilgisi sayesinde iş verimliliği arttırılabilir. Sürücülerin yapmış oldukları geçmiş seyahat rotalarına ulaşabilirler.

• Filo hakkında özet ve anlık bilgilere ulaşabilirler.

• Araçlar hakkında anlık bilgilere ulaşabilirler.

• Araçların arıza durumlarıyla ilgili anlık bilgilere ulaşabilirler.

• Çalışma zamanlarını tanımlayarak mesai dışında kullanım analizi yapabilirler.

• Tüm süreç boyunca anlık bildirimler alıp gönderebilirler.

Şirketlerin OBD sayesinde araçların sürüşü ile ilgili bütün bilgilere sahip olması, yakıt tasarrufu ve zaman tasarrufu sağlar. Firmalarının kendilerine sağladıkları bu artıları doğru bir şekilde yorumlayıp kendini güvende hisseden çalışanlar iş ortamlarında daha verimli çalışırlar.

Ayrıca tüm geçmiş verilerin saklanıyor ve istendiğinde raporlanıyor olması da şirketler için önemlidir.

D-One Bağlantılı Araç sistemi, filo süreçlerinizi tek bir dijital platformdan yönetebilen, devamlılığı sağlayan, verimliliği artıran, esnek ve hızlı yeni nesil filo yönetimi hizmetidir.

D-One olarak, araç filonuzu yönetirken tasarruf etmek ve verimliliğinizi arttırmak için yanınızdayız. D-One hakkında bilgi edinmek ve için bizimle iletişime geçebilirsiniz.